Drewniana sypialnia? Jakie meble wybrać

sypialnia marki jandrew po zbóju piękna kompozycja

Jeśli sypialnia to drewniana sypialnia – jakie meble wybrać, aby wyposażyć ją w pełną funkcjonalność a jednocześnie zadbać o estetykę?

Naszym zdaniem najlepiej sprawdzi się do tego drewno sosnowe, w swoim naturalnym odcieniu. Nasi Klienci coraz częściej zamawiają sypialnie białe. W jasnym, sterylnym, nowoczesnym ale nadal rustykalnym stylu. Dało to nam do myślenia.

Postanowiliśmy przedstawić sposoby projektowania sypialni przy użyciu białych mebli z litego, sosnowego drewna.

Nowoczesny styl, a jednak rustykalny

Prosty design, proste kształty, gładkie powierzchnie – to nowoczesny styl w domu. Meble zawsze emanują spokojem i schludnością i sprawdzają się równie dobrze niezależnie od miejsca, w którym mieszkamy.

Jako punkt centralny – białe łóżko z litego sosnowego drewna o prostych, prostych kształtach jako centralny element swojej sypialni. Można je połączyć z szafą – białe szafy z litego drewna dostępne są najczęściej w bardzo różnych rozmiarach. Świetnie komponują się z tym białe komody i nakastliki z litego sosnowego drewna, oferujące dodatkową przestrzeń.

Lampy w stylu rustykalnym zapewniają nastrojowe oświetlenie w sypialni. Na sufit wybierz lampę wiszącą o subtelnym kształcie i kolorze jako oświetlenie podstawowe, a akcenty podkreśl eleganckimi lampkami nocnymi. Możesz wybrać lampy z podstawą wykonaną z ceramiki lub kamienia i kloszem z lnu lub bawełny, aby uzyskać naturalny wygląd.

Jeśli zależy Ci na efekciarstwie, wybierz lampy ze szklaną lub metalową podstawą – wniosą one blask do Twojej sypialni.

Styl skandynawski – czy aby taki obcy?

Dzięki białym drewnianym meblom w prostym, nordyckim stylu można uzyskać wygląd naturalnie przyjazny, a jednocześnie nowoczesny i wielkomiejski. Podstawą są dwa największe meble w sypialni – łóżko i szafa. Do obu modeli wybierz typowo skandynawskie rozszerzane nogi w prostym fasonie.

Komody można idealnie zintegrować. Najlepiej w kolorze naturalnego drewna. W ten sposób przełamujesz stylizację, która trzyma się schematu, bo zawsze fajnie jest zintegrować element nietypowy, a mimo to całość pozostaje harmonijna. Elementem tym może być także np. stolik nocny. Tutaj możesz wybrać na przykład metalowy stolik boczny w kolorze białym lub pastelowym.

Nadaj swojej „nordyckiej” oazie spokoju ostatni szlif, uzupełniając meble akcesoriami i tekstyliami w jasnych kolorach i geometrycznych wzorach. Pościel, poduszki i dywany z typowymi skandynawskimi wzorami, takimi jak zygzaki czy motywy flory i fauny, są wisienką na torcie.

Romantyczna chata

Lubisz, gdy jest romantycznie i przytulnie? Szukaj mebli o „kobiecych” kształtach. Podstawą jest białe łóżko z litego sosnowego drewna z delikatnie zaokrąglonym zagłówkiem i podnóżkiem oraz szafa i komoda z toczonymi nóżkami.

Drewniana sypialnia – kilka cech, które czynią lite sosnowe drewno tak wyjątkowym – jakie meble wybrać?

Lite drewno meble sosnowe jest trwałe i wytrzymałe

Jednym z głównych powodów wyboru do produkcji mebli sypialnianych drewna sosnowego jest trwałość materiału. Nie bez powodu już od dawna było wykorzystywane jako surowiec do wyrobu mebli. Drewno sosnowe jest proste i łatwe w utrzymaniu i naprawie.

Nawet jeśli na meblu pojawi się niewielka rysa, wygląd drewna dodaje mu charakteru. Zaletą jest to, że lite drewno sosnowe można z łatwością poddać kilkukrotnej obróbce. Przy odpowiedniej pielęgnacji możesz mieć piękny i atrakcyjny mebel na długie dziesięciolecia.

A jeśli na przykład stół był przez lata mocno zużyty, można go łatwo przeszlifować i dzięki temu doprowadzić do doskonałego stanu. Największym dowodem na długowieczność drewna sosnowego są meble z innych stuleci, które obecnie uznawane są za przedmioty kolekcjonerskie. A właściwie ich obecna kondycja. Stare szafki i komody do salonu przyciągają wzrok w salonie i demonstrują wysoki poziom architektury z litego drewna.

Meble z drewna sosnowego regulują poziom wilgoci w sypialni

Drewno sosnowe może oddychać, dzięki czemu pozytywnie wpływa na wilgotność w pomieszczeniu. Dokładniej oznacza to, że posiada ono swego rodzaju zbiornik na wodę, który usuwa nadmiar wilgoci z pomieszczenia. Jeśli później wilgotność ponownie spadnie, drewno może „oddać” wilgoć i tym samym utrzymać prawidłową wilgotność w pomieszczeniu.

Ta wyjątkowa właściwość tworzy zdrowy i przyjemny klimat w pomieszczeniu, który pozytywnie wpływa na samopoczucie. Jest to szczególnie korzystne w sypialni.

Nie tylko przyjemny „klimat” w pomieszczeniu pomaga zdrowiu. Poczucie natury i lasu w samym centrum przestrzeni życiowej, jaką jest sypialnia, zapewnia również poczucie bezpieczeństwa. Drewno w całej swojej esencji przynosi spokój i ciszę oraz zamienia Twój dom w prawdziwą oazę dobrego samopoczucia. „Sosna” jest szczególnie znana jako drewno kojące i uspokajające i często stosowana jest właśnie w sypialni.

Meble z litego drewna przyciągają uwagę

Nie da się temu zaprzeczyć– meble wykonane z litego drewna są piękne i ponadczasowe. Ciepła i elegancji, jaką emanuje materiał i kolor, próżno szukać w meblach wykonanych z innych materiałów. Tylko lite drewno, zwłaszcza sosnowe jest w stanie trwale stworzyć przytulną atmosferę i w zasadzie nigdy nie wyjść z mody.

Takie detale, jak drobne nierówności czy sęki w drewnie, sprawiają, że meble z litego drewna wydają się tak wyjątkowe. Każdy mebel jest niepowtarzalny, a usłojenie drewna jest niepowtarzalne. Możesz poczuć wręcz palcami różne słoje roczne i obserwować, jak żywy materiał zmieniał się na przestrzeni lat.

Drewno sosnowe to po prostu materiał naturalny i ekologiczny

Długa trwałość drewna sosnowego sprawia, że ​​meble są bardziej opłacalne niż meble wykonane z innych materiałów. Przy odpowiedniej pielęgnacji Twój mebel będzie wyglądał jak nowy przez lata, a nawet dziesięciolecia i nie ma potrzeby jego naprawy.

Trwałość sprawia, że ​​nabywca mebli z litego drewna sosnowego może powiedzieć o sobie, że dba o środowisko. Kupując takie meble pokazujesz, że chcesz je używać przez długi czas. Lite drewno sosnowe może być również używane wielokrotnie. Świetnie nadaje się do recyklingu i upcyklingu. Jest to zatem argument ekologiczny.

Meble sosnowe nie przyciągają kurzu

Drewno sosnowe ma działanie antystatyczne, co oznacza, że ​​kurz nie osiada na meblach, lecz na podłodze.

Ta właściwość jest szczególnie przydatna w domu, gdzie mieszkają osoby z alergią. To bardzo praktyczne. Zamiast regularnego wycierania wszystkich komód i półek, kurz można łatwo odkurzyć z podłogi.

Dodaj komentarz